O mnie

Witam na mojej stronie

Szanowni Państwo,

Chęć życia i bycia w miarę normalnym zmusza mnie do proszenia Państwa o pomoc w dofinansowaniu zakupu protezy kończyny dolnej, która będzie choć w części rekompensować brak mojej lewej nogi.

Nazywam się Tomasz Czarnecki. Jestem młodym człowiekiem – mam dopiero 38 lat. Pomimo kalectwa chciałbym żyć dalej tak, jak przed wypadkiem. Koszt protezy, o której marzę, znacznie przewyższa możliwości finansowe moje i mojej rodziny. Mój ojciec nie żyje, matka jest na emeryturze.

W roku 2008 w drodze do pracy uległem ciężkiemu wypadkowi komunikacyjnemu w wyniku którego straciłem lewą kończynę dolną i lewą kończynę górną. Był okres w mym życiu, że chciałem z nim skończyć, jednak dzięki Bogu i najbliższej rodzinie przeżyłem tę traumę. Choć z połową swych kończyn chcę żyć w miarę normalnie i cieszyć się życiem.

Proteza, której koszt częściowo pokrywa NFZ (ta, którą obecnie posiadam) jest konstrukcją archaiczną. Jest niestabilna, powoduje obtarcia, wywołuje bóle i nie jest komfortowa. Poziom mojej aktywności fizycznej jak również chęć do normalnej pracy sprawia, iż potrzebuję protezy profesjonalnej, nowoczesnej, ale niestety bardzo drogiej. Proteza, o której marzę umożliwi mi normalne życie i pracę bez doświadczania bólu, cierpienia i dyskomfortu fizycznego oraz psychicznego. Orientacyjny koszt protezy to ok. 200 000 zł.

Posiadam wykształcenie wyższe, jestem inżynierem. Obecnie, mimo kalectwa, pracuję w wyuczonym zawodzie. Moja obecna sytuacja finansowa, mimo oszczędzania, nie pozwoli mi na pokrycie kosztów wymarzonej protezy w całości. NFZ pokrywa znikomą część. Nie pozostało mi zatem nic innego jak prosić Państwa o łaskawe wsparcie finansowe na zakup tej wymarzonej (we śnie i w rzeczywistości) protezy.

Z góry dziękuję za zrozumienie mojej ciężkiej sytuacji fizycznej, psychicznej i finansowej a przede wszystkim – za wszelką pomoc!

 

Podpis - PL